Пн – Сб 9:00 – 20:00 без перерви

Пн – Сб 9:00 – 20:00
без перерви

Незнімне протезування

В ортопедичній стоматології класичним прикладом незнімного протезування є встановлення штучної коронки на зуб (самостійно її зняти неможливо). Але з прогресом в галузі в протезуванні виникли і нові течії.

Протезування на імплантах

Одна за найефективніших і водночас найрозповсюджених методик – протезування з опорою на імплантах. З її допомогою протезування дозволяє не тільки повноцінно замістити втрачені зуби, але й відновити втрачені функції:

  • жувальну;

  • участь у дикції та артикуляції;

  • попередження атрофії кістки щелепи.

МРС ортопедія

На відміну від мостовидного протезу, коронку на імпланті доволі легко чистити, вона приймає на себе все навантаження, а не перерозподіляє на оточуючі опорні зуби, а також допомагає створити рівний зубний та ясневий контур, і, як наслідок, повернути рівну усмішку.

Коронки

Часткове руйнування одного зуба – прямий показ до того, щоб встановити металокерамічну коронку. Це не що інше, як тонкостінний металічний чохол для ураженого зуба, покритий ззовні керамічною глазур’ю.

Проте існує більш сучасна альтернатива металокераміці – коронки з оксиду цирконію – матеріалу, що за хіміко-фізичними властивостями найбільш наближений до кісткової тканини людини. Цікаво те, що навіть організм надчутливої до сторонніх агентів (алергенів, імплантів) людини сприймає цей матеріал «як свій». Окрім відсутності постімплантаційних алергійних реакцій, коронки з цирконію володіють рядом переваг:

  • Міцність та довговічність при мінімальній (0,4 мм) товщині каркасу конструкції;

  • Низька теплопровідність (виключається гостра реакція на гарячу та холодну їжу та напої);

  • Не впливають на стан та здоров’я ясен.

І осноною перевагою коронки з кераміки є їх естетична сторона. Лікар разом з пацієнтом ретельно підбирає колір та відтінок майбутньої коронки, що дозволяє «новому зубу» при будь-якому куті освітлення виглядати природно та не відрізнятися від решти «своїх» зубів.

Мікропротезування (вкладки)

Модний та сучасний напрямок незнімного протезування зубів – мікропротезування. По своїй суті це облицювання зуба надтонким, але доволі міцним шаром кераміки. Саме завдяки цьому зуб отримує додатковий зовнішній захист від дії ушкоджуючи факторів та отримує досконалий зовнішній вигляд.

Що ж таке вініри?

Зубні вініри – виконані з кераміки (або композитних матеріалів) спеціальні пластинки. Ортопед порекомендує звернутись саме до цієї методики протезування у таких випадках:

  • Для того, щоб приховати вроджені зубні дефекти;

  • Відновити естетику травмованого зуба;

  • Повернути білий колір при неефективності відбілювання;

  • Для усунення критичних ушкоджень емалі.

dental-veneers-koronky

Серед пацієнтів вініри отримали тільки позитивні відгуки, оскільки їх встановлення абсолютно безболісне, достатньо двох візитів до ортопеда, а також завдяки значному терміну експлуатації.

Знімне протезування:

Знімні протези пацієнт може самостійно ввести та вилучити з ротової порожнини. Поділяються вони на повні знімні протези та частково знімні протези.

Повні знімні протези

Повні знімні протези використовуються лише в одному випадку – при повній втраті зубів на одній чи обидвох щелепах (вторинна адентія).

Найпростіший знімний протез – пластинчатий – це конструкція з полімерною основою, що повторює контур ясен. На основі розташовані штучні зуби, а також спеціальні крючки, або кламери, для надійної фіксації протеза в ротовій порожнині. Кожен протез – унікальний, оскільки створюється індивідуально під потреби пацієнта.

Сучасні знімні протези поєднують в собі переваги одразу двох технологій – знімного протезування та імплантації зубів, що нівелює недоліки майже до нуля. Такий протез не викликає ускладнень, що можуть виникнути при звичайній імплантації.

Часткові знімні протези

Спосіб практично не відрізняється від знімного протезування, але існує відмінність. Частково знімні протези – вибір у випадку, якщо на щелепі збереглись здорові зуби.

МРС Ортопедія

В такому випадку штучна зубна конструкція міцно триматиметься в ротовій порожнині, оскільки природні зуби – міцна опора для протезу. Конструкція у нього аналогічна повному знімному протезу.

Записатись на безкоштовну діагностику